Супрун: потреби оголошувати Львів зоною надзвичайної ситуації наразі немає

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявляє, що на даний час не бачить потреби в оголошенні у Львові надзвичайної екологічної ситуації через проблеми з вивезенням сміття. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Супрун сказала про це під час обстеження переповнених сміттєвих майданчиків 20 червня у Львові.

Водночас, за словами в.о. міністра, проведені на місцях скупчення сміття аналізи ґрунту засвідчили «дуже високий рівень бактерій», що означає небезпеку зростання захворюваності серед населення. Крім того, вона висловила занепокоєння тим, що у багатьох випадках купи сміття перебувають поблизу дитячих майданчиків.

У зв’язку з цим Супрун закликала якнайшвидше вирішити проблему зі сміттям у Львові й інших містах України.

За останніми даними міської влади Львова, на 37% майданчиків міста накопичене сміття, яке не вивозять понад місяць.

Львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій двічі зверталася до уряду, президента, парламенту і Ради нацбезпеки та оборони з проханням про оголошення Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації і попросила допомогти з вивезенням сміття.

20 червня голова Львівської ОДА Олег Синютка проведе нараду з міськими головами області і проситиме їх допомогти Львову. Таке доручення Синютка отримав від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який звинуватив мера Львова Андрія Садового у нездатності вирішити проблему з вивезенням твердих відходів. У свою чергу, президент Петро Порошенко раніше доручив голові уряду вжити «невідкладних заходів» щодо вирішення проблеми зі сміттям у Львові.

Садовий напередодні заявив, що в місті накопичилося 8500 тонн твердих побутових відходів, які нікуди вивозити. А 20 червня у ранковому ефірі на Радіо Свобода мер Львова заявив, що в Україні є 5,5 тисяч полігонів, але влада, за його словами, не хоче допомогти місту.

19 червня голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк оголосив голодування, вимагаючи від влади України вирішити проблему зі сміттям у Львові. 20 червня до нього приєдналася віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

Крім того, 20 червня у Львові оголосила голодування керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк (не родичка Олега Березюка), заявивши, що протестує проти бездіяльності у вирішення проблеми зі сміттям міського голови Львова Андрія Садового.