Суд відмовився арештувати Мартиненка

Апеляційний суд Києва 12 травня залишив у силі рішення суду попередньої інстанції і вирішив не арештовувати колишнього депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка.

Суд відхилив скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Солом’янського районного суду столиці України про відмову в арешті Мартиненка і звільнення його на поруки.

Представники прокуратури, реагуючи на рішення, заявили, що не коментуватимуть його, а виконуватимуть і намагатимуться якнайшвидше розслідувати справу.

Микола Мартиненко назвав справу проти себе політичною і заявив, що його «кінцева мета» – довести безпідставність всіх звинувачень проти себе. За словами екс-депутата, він має намір співпрацювати зі слідством.

Апеляційний суд Києва 3 травня переніс на 12 травня розгляд скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Перенесення пов’язане з тим, що матеріали кримінального провадження щодо Мартиненка не надійшли в суд.

22 квітня суд відпустив Миколу Мартиненка на поруки 18 депутатів Верховної Ради, міністра молоді та спорту Ігоря Жданова й заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.

Того ж дня суд відмовився заарештувати першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», колишнього голову спостережної ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому, затриманого в одній справі з Мартиненком, і відпустив його на поруки депутатам парламенту з «Народного фронту».

20 квітня детективи НАБУ і прокурори САП затримали колишнього депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка і першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», колишнього голову спостережної ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому. Їх підозрюють за статтями «створення злочинної організації» і «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» у рамках справи про розтрату коштів державного підприємства «СхідГЗК». Обидва заперечують свою провину.