Добровольчі підрозділи, які не належать до силових відомств, мають залишити передові позиції

Добровольчі підрозділи, які не належать до силових відомств, мають залишити передові позиції та до 1 квітня – зону АТО.

Як кажуть у «Правому секторі», відповідну інформацію доведено до відома командирів добровольчих загонів. Їм пропонують або влитися до складу армії чи Нацгвардії, або саморозпуститися. Натомість у «Правому секторі» – під чиєю егідою діють найбільші добровольчі збройні формування – не проти стати частиною Збройних сил, але бажають зберегти цілісність своїх формувань.

Як зазначають у штабі АТО, жодних ультиматумів добровольцям не висували, а зробили пропозицію увійти до складу армії чи Національної гвардії.

«Як такого, наказу не було, оскільки вони не знаходяться у підпорядкуванні силових відомств. Але, зважаючи на величезний бойовий досвід наших добровольців та їхню мотивованість, їм запропоновано увійти до складу штатних підрозділів. Це допоможе їм отримати і соціальний пакет на випадок, не дай Боже, ситуації із пораненням чи смертю. Також вони будуть вмотивовані, якщо знищать ворожу техніку», – каже речник штабу АТО Андрій Лисенко.

«Правий сектор» обіцяє піти до армії лише окремим підрозділом

Добровольчі батальйони, які виникли після початку збройного конфлікту на Донбасі, у переважній більшості приєдналися до армії чи Національної гвардії. Зараз більшість формувань, досі непідпорядкованих силовим відомствам, належать до Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Там підтверджують, що до відома командирів їхніх бойових підрозділів довели інформацію про необхідність влитися до силових відомств.

У свою чергу, Добровольчий український корпус «Правий сектор» готовий долучитися до складу Збройних сил лише як окремий підрозділ. Натомість їм не обіцяють збереження власних бойових структур.

«Нам пропонують через військкомати йти і записувати до ЗСУ – це, звісно, повний абсурд. Адже Добровольчий український корпус «Правий сектор» – це злагоджена бойова одиниця», – каже прес-секретар «Правого сектору» Артем Скоропадський.

Приєднання до Національної гвардії, яка є структурним підрозділом МВС, у «Правому секторі» вважають неприйнятним.

«Ми давно вимагаємо люстрації в органах МВС, а вона досі не проведена», – наголошує Артем Скоропадський.

Зараз головною проблемою, яка унеможливила приєднання добровольчих підрозділів «Правого сектору» до армії, є порядок призначення командирів.

«Вибачте, після того, як люди бачать неефективне застосування армійських підрозділів, то в них виникають застереження. Оптимально було би створити військову частину, куди призначити професійних командирів, які мають бути затверджені Генштабом ЗСУ, але запропонувати кандидатури професійних військових має сам «Правий сектор». А там є такі. Наприклад, у складі 5-го батальйону «правосеків» у Пісках воюють артилеристи – найкращі викладачі Сумського артилерійського училища! Полковники! Це військові з унікальним досвідом», – зазначає експерт.

На його думку, для боротьби із правопорушеннями в зоні АТО значно важливіше посилити дисципліну у військових та міліцейських підрозділах, а не роззброювати боєздатні добровольчі формування.